



A kivitelezés menete:
1. a homlokzati polisztirol lemez felragasztása:
a polisztirol táblák felragasztása előtt elhelyezzük és rögzítjük a vezetőlécel vagy az alumínium indítóprofilt a hőszigetelő lemezek indítósorának helye alá.
ha nem indítóprofilt alkalmazunk, akkor a hőszigetelő tábla indítósora alá egy 50 cm széles üvegszövetháló csík 20 cm-es részét rögzítjük ragazstással, a többit szabadon hagyjuk.
a Graytex zsákos ragasztót kb 6-8 liter tiszta vízhez adagolva csomómentesre keverjük, majd kb 5 percig állni hagyjuk. Felhasználás előtt még egyszer átkeverjük. A ragasztási alapnak szilárdnak, festék és szervesanyag, por- és zsírmentesnek kell lennie. A ragasztót a hőszigetelő táblák szélén folyamatosan, a felületén pedig 5-6 helyen pontonként kell felrakni. A bekevert ragasztót 2 órán belül fel kell használni.
a megkevert ragasztóanyaghoz egyéb adalékanyagokat, kötésgyorsítót, fagyásgátlót hozzáadni, illetve az anyagot 2 órán túl felhasználni TILOS! A már kötésnek indult ragasztót vízzel felhígítani és így felhasználni nem szabad.
a lemezeket kötésben, hézagmentesen kell felragasztani, alulról felfelé haladva.
a felragasztásnál vízmértékkel kell a hőszigetelés felületének síkpontosságát ellenőrizni.
az illesztéseknél ügyeljünk arra, hogy a ragasztó ne kerülhessen a hézagokba.
a sarkoknál a lemezeket fogazottan, kötésben helyezzük el.
a ragasztó megszilárdulása után a lemezeket simítóra ragasztott csiszolóvászonnal sík felületté csiszoljuk.
a ragasztás mellett a táblákat dübellel is rögzítjük. 4-6 db tárcsás műanyag dübel szükséges m2-enként.
1 m
2 felület felragasztásához 2,5-3 kg ragasztó szükséges
2. üvegszövetháló beágyazása (145 g/m2):
a Graytex zsákos ragasztóhoz, az üvegszövetháló beágyazásához kb 6-8 liter tiszta víz szükséges, melyet hozzáadagolva csomómentesre keverünk, majd 5 percig állni hagyjuk. Felhasználás előtt még egyszer átkeverjük.
ha az indítósor alján üvegszövetháló csík megerősítést elkalmazunk, akkor a szabadon hagyott üvegszövetháló csíkot a lemez alsó élének ragasztóval való megkenése után visszahajtjuk a szigetelőtábla külső felületére, és ott ágyazzuk be a ragasztóba.
a táblák felületét vékonyan bevonjuk ragasztóval, majd a még nedves anyagba gyűrődésmentesen beágyazzuk az üvegszövethálót
az üvegszövetháló illesztése min. 10 cm-es átfedéssel történjen
a ragasztórétegbe ágyazott üvegszövet hálót a háló rácsain átnyomódó ragasztóréteggel még frissen átsimítjuk
az átsimítás után a az üvegszövetháló rácsai nem jelenhetnek meg a felületen, aza teljes takarásnak kell lennie
sarkok, élek és egyéb kritikus felületek esetén, ahol fokozotabb igénybevétel várható, alkalmazzunk kétrétegű üvegszövethálót
hálós élvédő profil használatával az éleknél elkerülhető a kétrétegű üveghálózás
a ragasztó megkötése után (24-48 óra) után a felületi egyenetlenségeket át kell csiszolni, ügyelve arra, hogy ne sétsük meg a hálót.
1 m
2 felülethez 1,1 m
2 üvegszövetháló, a háló beágyazásához 2,5-3 kg ragasztó szükséges
3. alapozás:
a felület átcsiszolása után, használjuk a GRAYMIX Prostar alapozót. Az alapozót max. 10%-ig hígíthatjuk vízzel. Felhordása ecsettel vagy "Teddy" hengerrel történik a felületre (színezett vakolat esetén használjunk színazonos alapozót).
az alapozó anyagszükséglete: 0,2-0,3 kg/m
az alapozó száradási ideje: 24 óra 20
oC-on.
vékonyvakolat felhordása:
a vakolatot felhasználás előtt keverjük fel kézi keverőgéppel
a vakolat felhordása a szemcsenagyságnak megfelelő vastagságban történik, rozsdamentes kézi simítóval
a vakolaton a kívánt struktúrát még nedves állapotban, dörzsöléssel alakítjuk ki műanyag kézi simítóval
ügyeljünk arra, hogy egy adott felületet egy munkafázisban vakoljunk, megszakítás nélkül. Ha mégis két munkafázisban kell elvégezni a munkát, ragasztószalag segítségével válasszuk el a két vakolandó részt.
ragasztószalag használatával határolhatóak el a különböző színű vakolatok is
a megmaradt vakolóanyag jól lezárva, száraz, hűvös, de fagymentes helyen 12 hónapig eltartható
különböző időpontokban gyártott, azonos színszámú vakolóanyagoknál az alkalmazott törltőanyag iatt árnyalaznyi színeltérés lehetséges, ezért egybefüggő felületekre csak azonos gíártási számú anyagot alkalmazzunk
ügyeljünk arra, hogy a vakolat felhordását lehetőleg árnyékos oldalon végezzük, kerülve a tűző napsütést, ahol nehéz az összedolgozása
a kiválasztott vakolat anyagszükséglete termékismertetőnkben található.
Egy családi háznál általában a teljes hőveszteség 30 %.-át a nem megfelelő hőszigetelő képességű határoló falakon keresztül veszíti el az épület. Hőszigetelő rendszer alkalmazásával a falak hőtároló kapacitása növelhető, amely télen gazdaságos fűtésszabályozást, nyáron pedig természetes klímát eredményez.